Има плата од 17 милиони евра

Без срам: Бејл заштитната маска си ја стави преку очи и малку „дремна“ на трибините против Алавес (ВИДЕО)

Камерите го уловија Герет Бејл како се глупира на клупата на Реал Мадрид на дуелот со Алaвес, Велшанецот во еден дел од мечот реши маската да ја стави преку очи и да си дремне малку.

Герет Бејл е најплатениот фудбалер на Реал Мадрид, има годишна плата од околу 17 милиони евра со бонуси, но „кралевите“ имаат малку аир од него на теренот. По ре-стартот на сезоната, тој одигра само 100 минути и на дури шест меча преседе на клупата за резерви.

Така беше и синоќа против Алавес, Зинедин Зидан реши да не му даде шанса на Велшанецот.

Па кога не може да покаже што умее на теренот, Герет Бејл реши малку да се глупира на клупата, или овој случај трибините. Напаѓачот во еден дел од мечот реши маската да ја стави преку очи и да си дремне малку.

Овој потег сигурно нема да им се допадне на навивачите кои од порано му имаат замерено на Герет Бејл за неговото однесување.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе