Има плата од 17 милиони евра

Без срам: Бејл заштитната маска си ја стави преку очи и малку „дремна“ на трибините против Алавес (ВИДЕО)

Камерите го уловија Герет Бејл како се глупира на клупата на Реал Мадрид на дуелот со Алaвес, Велшанецот во еден дел од мечот реши маската да ја стави преку очи и да си дремне малку.

Герет Бејл е најплатениот фудбалер на Реал Мадрид, има годишна плата од околу 17 милиони евра со бонуси, но „кралевите“ имаат малку аир од него на теренот. По ре-стартот на сезоната, тој одигра само 100 минути и на дури шест меча преседе на клупата за резерви.

Така беше и синоќа против Алавес, Зинедин Зидан реши да не му даде шанса на Велшанецот.

Па кога не може да покаже што умее на теренот, Герет Бејл реши малку да се глупира на клупата, или овој случај трибините. Напаѓачот во еден дел од мечот реши маската да ја стави преку очи и да си дремне малку.

Овој потег сигурно нема да им се допадне на навивачите кои од порано му имаат замерено на Герет Бејл за неговото однесување.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе