ПМФЛ

Без победник на мечот меѓу Силекс и Академија Пандев

Силекс и Академија Пандев одиграа нерешено 1-1 во Кратово на денешниот прв натпревар од четврото коло во Првата македонска фудбалска лига. 

Силекс дојде во водство со гол на Филип Обрадовиќ во 37. минута од натпреварот, овој фудбалер во 70. минута имаше шанса за победа, но тогаш не погоди.
 
Пред крајот на првото полувреме Кристијан Велковски со прекрасен гол од далечина израмни на 1-1. Тоа беше и конечниот резултат.
 
Утре се играат преостанатите четири меча: Брегалница - Македонија ЃП, Скопје - Шкупи, Работнички - Тиквеш и Шкендија - Струга.
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе