Ла Лига

Без многу возбудувања и без победник на дербито на Мадрид, Облак го спречи Реал да слави (ВИДЕО)

Атлетико и Реал ги поделија бодовите во лутото градско дерби кое за жал беше без многу возбудувања, Јан Облан со одлична парада го спречи Карим Бензема да донесе славје за гостите.

Лутите градски ривали ги поделија бодовите, вечерва на „Ванда Метрополиано“ мрежите мируваа. Атлетико и Реал понудија сиромашно „Ел Мадрлењо“ со многу мускули и малку убавина.

Во прв план на Симеоне и Зидан им беше да останат непоразени, па љубителите на фудбалот не видоа ниту една 100% шанса. Облак и Куртоа имаа малку работа, беа приморани да интервенираат еднаш или два пати.

Најголема мака виде голманот на Атлетико кога во 75. минута од мечот Бензема биеше со глава, а Облак со убава парада спречи водство на „кралевите“.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе