Познат е распоредот од новата сезона во Серија А

Без дерби во првото коло од Серија А

Од денеска е познат распоредот за новата сезона во Серија А која започнува на 14 август, нема дерби натпревар во првото коло, шампионот Милан одбраната на Скудетото ја почнува на Сан Сиро против Удинезе. 

Градскиот ривал на Милан, тимот на Интер првиот меч го игра на гостински терен кај Лече, гостува и Наполи кај Верона.
 
Јувентус на стартот ќе го пречека Сасуоло, а Рома е гостин кај Салернитана.
 
1 коло:
 
Фиорентина - Кремонезе
Јувентус - Сасуоло
Лацио - Болоња
Лече - Интер
Милан - Удинезе
Монца - Торино
Салернитана - Рома
Специја - Емполи
Верона - Наполи
Сампдорија - Аталанта
 
Целиот распоред од Серија А можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе