Српскиот фудбалер е во добра здравствена состојба

Бешикташ ги негира гласините дека Љајиќ има коронавирус

Се појавија гласини дека српскиот фудбалер Адем Љајиќ има коронавирус, Бешикташ ги негира таквите информации и побара да не се шират лажни вести. 

Фудбалерот на Бешикташ, Адем Љајиќ е надвор од стројот поради болест. Низ социјалните мрежи почна да се шири информација дека тој боледува од коронавирус.
 
Турскиот клуб ги негира таквите гласини, ја соопшти дијагнозата на Љајиќ и објави дека тој е во стабилна состојба и веќе почнал со индивидуални тренинзи.
 
„Нашиот фудбалер Адем Љајиќ има воспаление на крајници и висока температура поради што имаше третман во болницата. Тоа е веќе минато. Неговата здравствена состојба е стабилна и тој почна со индивидуални тренинзи. Ве замолуваме да не се шират информации по социјалните медиуми дека Адем Љајиќ има коронавирус“, стои во соопштението на Бешикташ.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе