ФА му ја соопшти казната

Бернардо Силва доби суспензија за расизам иако само се шегуваше со Менди (ФОТО)

ФА му ја соопшти казната на Бернардо Силва за неговиот контроверзен твит до соиграчот Бенџамин Менди. 

Иако Бернардо Силва и Бенџамин Менди меѓусебно се шегуваа на твитер, некои тоа го оценија како расизам, ФА покрена постапка и фудбалерот доби казна.
 
Тој ќе биде суспендиран на еден натпревар плус ќе треба да плати казна од 50.000 фунти.
 
Еве го твитот на Силва поради кој е казнет.
 

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе