Ги освоија срцата на фановите

Бергамо на нозе, фудбалерите на Аталанта пречекани како да освоиле ЛШ (ВИДЕО)

И покрај тоа што беа елиминирани од ПСЖ во вчерашното четвртфинале, фудбалерите на Аталанта ги освоија срцата на многумина, пред се на нивните фанови од Бергамо. 

Аталанта одигра одлична сезона, а беше на добар пат да се пласира и во полуфиналето од Лигата на шампионите, имаше водство од 1-0 се до 90 минута од мечот со ПСЖ, но во последните моменти прими два гола и загуби.
 
И покрај поразот, оваа сезона остави силен впечаток кај фановите на Аталанта кои знаеа како да ги пречекаат своите миленици.
 

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе