Ла Лига

Бензема се изедначи со Раул, Винисиус забележа хет-трик, Реал ја наполни мрежата на Леванте (ВИДЕО)

Реал Мадрид со убедливи 6-0 го совлада Леванте, Карим Бензема се изедначи со Раул како втор стрелец во историјата на „кралевите", Винисиус Жуниор забележа хет-трик.

Реал Мадрид ја наполни мрежата на Леванте, избраниците на Карло Анчелоти вечера беа расположени и славеа со убедливи 6-0.

Менди го отвори резултатот во 13. минута, Карим Бензема зголеми на 2-0 во 19. минута, за Родриго да реализира рутински за 3-0 во 34. минута. До крајот на првиот дел падна уште еден гол, Винисиус Жуниор погоди за 4-0 во 45. минута.

Бразилецот по втор пат се запиша во листата на стрелците во 68. минута, за во 83. минута да забележи хет-трик.

Нашиот Енис Барди влезе во игра пред крајот на првиот дел, кога веќе беше јасно дека Леванте нема што да бара на овој меч.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе