Камерите го уловија

Бензема му вели на Менди: Не му подавај нему, игра против нас! (ВИДЕО)

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. 

Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, овој пат одигра 2-2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.
 
„Ел Чирингито“ излезе со снимка на која тврди дека Бензема зборува со Менди и му вели за Винисиус: „Тој прави што сака. Не му подавај него. Тој игра против нас“.
 
Подоцна во ходникот доаѓа и Винисиус кој можеби и слушна дел од разговорот меѓу Бензема и Менди.
 
Очигледно е дека во соблекувалната на Реал Мадрид не владее единствно, а тоа е значаен дел од причината за честите киксови оваа сезона иако таа е уште на почеток.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе