Камерите го уловија

Бензема му вели на Менди: Не му подавај нему, игра против нас! (ВИДЕО)

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. 

Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, овој пат одигра 2-2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.
 
„Ел Чирингито“ излезе со снимка на која тврди дека Бензема зборува со Менди и му вели за Винисиус: „Тој прави што сака. Не му подавај него. Тој игра против нас“.
 
Подоцна во ходникот доаѓа и Винисиус кој можеби и слушна дел од разговорот меѓу Бензема и Менди.
 
Очигледно е дека во соблекувалната на Реал Мадрид не владее единствно, а тоа е значаен дел од причината за честите киксови оваа сезона иако таа е уште на почеток.
 

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе