Камерите го уловија

Бензема му вели на Менди: Не му подавај нему, игра против нас! (ВИДЕО)

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. 

Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, овој пат одигра 2-2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.
 
„Ел Чирингито“ излезе со снимка на која тврди дека Бензема зборува со Менди и му вели за Винисиус: „Тој прави што сака. Не му подавај него. Тој игра против нас“.
 
Подоцна во ходникот доаѓа и Винисиус кој можеби и слушна дел од разговорот меѓу Бензема и Менди.
 
Очигледно е дека во соблекувалната на Реал Мадрид не владее единствно, а тоа е значаен дел од причината за честите киксови оваа сезона иако таа е уште на почеток.
 

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе