Сака да игра покрај својот сонародник на „Бернабеу“

Бензема: Мбапе ќе игра во Реал Мадрид

Карим Бензема вели дека одлично се разбира со Килијан Мбапе на теренот, сака да игра со својот сонародник и во Реал Мадрид и е убеден дека еден ден тој ќе го облече белиот дрес.

Во последните денови од летниот преоден рок, Реал Мадрид тргна во офанзива по потписот на Килијан Мбапе и достави три понуди, последната вредна 200 милиони евра.

Но напорите беа залудни, ПСЖ одби да преговара и покрај тоа што Французинот има само уште една година од договорот и не сака да ја продолжи соработката.

Целата ситуација сега ја прокоментира Карим Бензема кој сака да го види својот сонародник во белиот дрес.

„Мбапе и јас добро се разбираме на теренот, но и надвор од него, и јасно е дека би сакал да играм покрај него во Реал Мадрид, кој е најдобриот клуб во светот, но мора да го почитуваме ПСЖ“ - вели Бензема.

„Сигурен сум дека еден ден ќе игра во Реал Мадрид“.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе