Напаѓачот на Реал Мадрид направи брутална споредба

Бензема: Јас сум Формула 1, Жиру е картинг

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека е многу подобар напаѓач од неговиот сонародник Оливие Жиру. 

Бензема нема настап за Франција од ЕВРО 2016 година, тој беше исфрлен од составот на Дидие Дешамп, најмногу поради скандалот со Валбуена.
 
Прв напаѓач на француската репрезентација беше Оливие Жиру. Франција е актуелен светски шампион.
 
Бензема е прв избор во Реал Мадрид, додека Жиру не е стандарден во Челси. 
 
Карим одговараше на прашање од фановите на инстаграм, а едно од нив беше да направи споредба меѓу него и Жиру.
 
„Не треба да споредувате Формула 1 со картинг. Јас сум Формула 1“, изјави Бензема.
 
„Тој ја освои титулата бидејќи беше таму, тоа беше единствената причина. Не беше спектакуларен, не направи ништо неверојатно, но го има трофејот“.
 
„Настрана од тоа, дали на некој му се допаѓа начинот на кој тој игра? Не знам“.
 

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе