Напаѓачот на Реал Мадрид направи брутална споредба

Бензема: Јас сум Формула 1, Жиру е картинг

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека е многу подобар напаѓач од неговиот сонародник Оливие Жиру. 

Бензема нема настап за Франција од ЕВРО 2016 година, тој беше исфрлен од составот на Дидие Дешамп, најмногу поради скандалот со Валбуена.
 
Прв напаѓач на француската репрезентација беше Оливие Жиру. Франција е актуелен светски шампион.
 
Бензема е прв избор во Реал Мадрид, додека Жиру не е стандарден во Челси. 
 
Карим одговараше на прашање од фановите на инстаграм, а едно од нив беше да направи споредба меѓу него и Жиру.
 
„Не треба да споредувате Формула 1 со картинг. Јас сум Формула 1“, изјави Бензема.
 
„Тој ја освои титулата бидејќи беше таму, тоа беше единствената причина. Не беше спектакуларен, не направи ништо неверојатно, но го има трофејот“.
 
„Настрана од тоа, дали на некој му се допаѓа начинот на кој тој игра? Не знам“.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе