Реал Мадрид

Бензема го помина Раул и стана втор стрелец во историјата на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид со гол на Карим Бензема го зголеми водството над Ајнтрахт Франкфурт на 2-0, а францускиот напаѓач со овој погодок го помина Раул Гонзалес на вечната листа на стрелци на кралскиот клуб. 

Со денешниот погодок Бензема има дадено вкупно 324 голови за Реал Мадрид, тоа е за еден повеќе од Раул кој падна на третото место.
 
Далеку прв засега е Кристијано Роналдо со 450 голови за кралевите.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе