Ла Лига

Бензема двапати промаши пенал, но Реал Мадрид ја победи Осасуна (ВИДЕО)

Реал Мадрид со трите бода се враќа од гостувањето кај Осасуна откако победи со 3-1, ова не беше ден на Карим Бензема кој двапати промаши пенал. 

Реал Мадрид направи уште еден чекор кон титулата во Примера откако ги освои трите бода и од гостувањето кај Осасуна.
 
Кралскиот клуб поведе со гол на Алаба во 12. минута, но само минута подоцна Будимир изедначи на 1-1.
 
Пред самиот крај а првото полувреме, Асенсио го врати водството на Реал Мадрид, овојпат од 2-1.
 
Во вториот дел во рок од седум минути Карим Бензема успеа да промаши два пенали. Во 52. и 59. минута, двапати му одбрани голманот Ерера.
 
Но, Реал Мадрид беше далеку подобар противник во овој меч, а триумфот го завери Лукас Васкез во 96. минута од натпреварот поставувајќи ги конечните 3-1.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе