Ќе се врати ли Португалецот во Премиерлигата?

Бенитез замина од Њукасл, Мурињо може да го наследи но само под еден услов

Рафаел Бенитез денеска се раздели со Њукасл по што веднаш почна да се шпекулира со имиња за можниот негов наследник.

Њукасл денеска потврди дека нема да ја продолжи соработката со Рафаел Бенитез чиј договор со клубот истекува на 30 јуни.
 
Со нивното соопштение почнаа и шпекулациите за нов тренер на Њукасл.
 
Очите се вперени кон Жозе Мурињо, но за тој да стане тренер на Њукасл, условот е шеикот Калед бин Зајед Ал Нехајан да го комплетира купувањето на клубот.
 
Само со сериозен трансфер буџет Мурињо ќе може да креира тим каков што сака и да тргне во лов на најдобрите.
 
„СпортМедиасет“ оди чекор подалеку и дури го именува Марко Матераци за помошник на Мурињо во Њукасл.
 
Но, Португалецот сигурно нема да седне на столчето на Сент Џејмс Парк ако сопственик на клубот остане Мајк Ешли.
 
Во случај да не се промени раководната структура, за прв фаворит се посочува помошникот на Пеп Гвардиола, Микел Артета, меѓу кандидатите се и Алан Педрју и Крис Хатон.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе