Челси

Бенитез е најголем фаворит за нов тренер на Челси

Челси е во преговори со тренерот на Њукасл, Рафа Бенитез кој би требало да биде наследникот на Маурицио Сари на Стемфорд Бриџ.

Сари наскоро ќе биде презентиран како нов тренер на Јувентус, а и Челси ќе треба да добие нов стратег.
 
Англиските медиуми пишуваат дека најверојатно Рафаел Бенитез ќе биде нов тренер на Челси. Неговиот договор со Њукасл истекува на крајот од јуни.
 
Големи се шансите Њукасл да добие нов сопственик, Шеикот Калед бин Зајед Ал Нехајан кој треба да направи револуција во тимот. Се шпекулира дека тие го одбрале Мурињо за нов тренер, па немаат намера да ја продолжат соработката со Бенитез.
 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе