Челси

Бенитез е најголем фаворит за нов тренер на Челси

Челси е во преговори со тренерот на Њукасл, Рафа Бенитез кој би требало да биде наследникот на Маурицио Сари на Стемфорд Бриџ.

Сари наскоро ќе биде презентиран како нов тренер на Јувентус, а и Челси ќе треба да добие нов стратег.
 
Англиските медиуми пишуваат дека најверојатно Рафаел Бенитез ќе биде нов тренер на Челси. Неговиот договор со Њукасл истекува на крајот од јуни.
 
Големи се шансите Њукасл да добие нов сопственик, Шеикот Калед бин Зајед Ал Нехајан кој треба да направи револуција во тимот. Се шпекулира дека тие го одбрале Мурињо за нов тренер, па немаат намера да ја продолжат соработката со Бенитез.
 

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе