Со два гола во финишот

Белград вечерва е „црно-бел“, Партизан го доби големото дерби со Црвена звезда (ВИДЕО)

Партизан со 2-0 славеше над Црвена звезда во вечното српско дерби, двата гола беа постигнати во последните минути од мечот.

Немаше голови дури до 83. минута, но тогаш се случи ерупција на стадионот на Партизан, Сума со прекрасен погодок од далечина донесе водство за домаќините од 1-0.
 
Но тоа не беше се, Црвена звезда тргна кон израмнување, но наместо тоа прими уште еден гол.
 
Во 93. минута по асистенција од Брежанчиќ, Тошиќ реализираше за конечни Партизан - Звезда 2:0.
 
 

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе