Со два гола во финишот

Белград вечерва е „црно-бел“, Партизан го доби големото дерби со Црвена звезда (ВИДЕО)

Партизан со 2-0 славеше над Црвена звезда во вечното српско дерби, двата гола беа постигнати во последните минути од мечот.

Немаше голови дури до 83. минута, но тогаш се случи ерупција на стадионот на Партизан, Сума со прекрасен погодок од далечина донесе водство за домаќините од 1-0.
 
Но тоа не беше се, Црвена звезда тргна кон израмнување, но наместо тоа прими уште еден гол.
 
Во 93. минута по асистенција од Брежанчиќ, Тошиќ реализираше за конечни Партизан - Звезда 2:0.
 
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе