Ова веќе му станува навика, навивачите го губат трпението

Бејл повторно не го дочека крајот, Велшанецот кидна од Бернабеу во 82. минута (ВИДЕО)

Герет Бејл не го дочека крајот на синоќешниот дуел помеѓу Реал Мадрид и Леганес, напаѓачот го напушти Сантијаго Бернабеу во 82. минута.

Велшанецот, кој не е во комбинација за настап поради повреда, оваа недела беше во фокусот откако во понеделникот летна за Лондон, каде имаше средба со својот агент.

Герет Бејл синоќа се врати во Мадрид и беше на трибините за дуелот против Леганес. Но како и многу пати во минатото, тој го напушти Сантијаго Бернабеу пред последниот свиреж.

Медиумите го уловија како си оди дома во 82. минута, па Герет Бејл го прпушти голот на Лука Јовиќ, а ниту им честиташе на своите соиграчи, кои го имаа најдобриот меч оваа сезона.

„Ова иритира“ – кратко прокоментира новинарот Томас Ронсеро од емисијата „Ел чирингито“, кој е прилично голем фан на Реал Мадрид. Веројатно вака се чувствуваат и најголемиот дел од навивачите на „кралевите“.

 

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе