Велшанецот остана во Мадрид

Бејл одби да патува во Манчестер и дуелот со Сити во ЛШ па беше уловен како си игра голф! (ВИДЕО)

Герет Бејл одби да патува за Манчестер за реваншот помеѓу Реал и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, Велшанецот попладнево беше уловен како игра голф во Мадрид.

За нешто повеќе од еден час, Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на Етихад и ќе се борат за четвртфинале во Лигата на шампионите и пласман на Ф8 турнирот во Португалија.

Герет Бејл не е дел од експедицијата на „кралевите“, Зинедин Зидан синоќа кратко одговори дека Велшанецот не сакал да игра против „граѓаните“. Медиумите потоа објавија дека фудбалерот всушност одбил да патува во Манчестер бидејќи знаел дека нема шанса да биде инволвиран во мечот.

И додека Зизу денеска ги правел последните подготовки за клучниот меч, камерите го уловија Герет Бејл како се релаксира со партија голф во Мадрид.

 

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе