Велшанецот остана во Мадрид

Бејл одби да патува во Манчестер и дуелот со Сити во ЛШ па беше уловен како си игра голф! (ВИДЕО)

Герет Бејл одби да патува за Манчестер за реваншот помеѓу Реал и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, Велшанецот попладнево беше уловен како игра голф во Мадрид.

За нешто повеќе од еден час, Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на Етихад и ќе се борат за четвртфинале во Лигата на шампионите и пласман на Ф8 турнирот во Португалија.

Герет Бејл не е дел од експедицијата на „кралевите“, Зинедин Зидан синоќа кратко одговори дека Велшанецот не сакал да игра против „граѓаните“. Медиумите потоа објавија дека фудбалерот всушност одбил да патува во Манчестер бидејќи знаел дека нема шанса да биде инволвиран во мечот.

И додека Зизу денеска ги правел последните подготовки за клучниот меч, камерите го уловија Герет Бејл како се релаксира со партија голф во Мадрид.

 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе