Велшанецот остана во Мадрид

Бејл одби да патува во Манчестер и дуелот со Сити во ЛШ па беше уловен како си игра голф! (ВИДЕО)

Герет Бејл одби да патува за Манчестер за реваншот помеѓу Реал и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, Велшанецот попладнево беше уловен како игра голф во Мадрид.

За нешто повеќе од еден час, Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на Етихад и ќе се борат за четвртфинале во Лигата на шампионите и пласман на Ф8 турнирот во Португалија.

Герет Бејл не е дел од експедицијата на „кралевите“, Зинедин Зидан синоќа кратко одговори дека Велшанецот не сакал да игра против „граѓаните“. Медиумите потоа објавија дека фудбалерот всушност одбил да патува во Манчестер бидејќи знаел дека нема шанса да биде инволвиран во мечот.

И додека Зизу денеска ги правел последните подготовки за клучниот меч, камерите го уловија Герет Бејл како се релаксира со партија голф во Мадрид.

 

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе

Сега младите сакаат што е можно побрзо да ја напуштат својата земја. Тие веќе не се чувствуваат застапени и го изгубија чувството на припадност.

повеќе