Цел месец ќе биде надвор од теренот

Бејл нема да се појави во Скопје, има повреда

Герет Бејл има повреда заработена на настап за Велс, прогнозите велат дека тој еден месец ќе биде надвор од теренот, неговото деби за Тотнем нема да се случи брзо. 

На медицинските прегледи била откриена повреда на Бејл која ја носи од настапите за Велс на почетокот од овој месец.
 
Се очекува Велшанецот да почека на своето деби за Тотнем уште околу четири недели што значи дека со сигурност нема да допатува во Скопје на дуелот со Шкендија.
 
Се очекува за време на викендов тој и Регилон да ги комплетираат трансферите во Тотнем.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе