Медиумите од Шпанија со нова теорија

Бејл е причината поради која Зидан си поднесе изненадувачка оставка?!

Медиумите од Шпанија имаат нова теорија за заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид, Французинот се решил на еден ваков чекор откако Флорентино Перез го прекршил дадениот збор.

Само неколку дена по големиот триумф во Киев и новата титула од Лигата на шампионите, Зинедин Зидан на големо изненадување соопшти дека го напушта кормилото на Реал Мадрид.

Зизу никогаш не ги откри причините за својата одлука, па медиумите често пишуваат за тоа што се крие зад неговото заминување.

Весникот Ел Паис сега има нова теорија и Герет Бејл се посочува како виновен за случувањата. Наводно Зинедин Зидан сакал да го продаде Велшанецот и добил гаранции од Флорентино Перез дека фудбалерот ќе биде ставен на трансфер листа а добиените пари ќе бидат инвестирани во засилување од типот на Еден Азар, Мохамед Салах или Хари Кејн.

Но по финалето од Лигата на шампионите, каде Герет Бејл со маестрални ножички го трасираше патот на „Кралевите“ кон нова титула а потоа ги реши и делемите околу победникот со втор погодок, Флорентино Перез се предомислил.

Првиот човек на Реал не само што одбил да се раздели со Герет Бејл, дури велел и дека Велшанецот е подобар од Кристијано Роналдо. На Зинедин Зидан не му се допаднало ова, па решил дека е време да каже збогум.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе