„Ел Класико“ во Лас Вегас

Барселона со спектакуларен гол на Рафиња го победи Реал Мадрид (ВИДЕО)

Барселона со 1-0 го победи Реал Мадрид во пријателскиот натпревар одигран во Лас Вегас, Рафиња беше стрелец на единствениот гол.

Натпреварот меѓу Реал Мадрид и Барселона иако беше пријателски, на теренот не изгледаше така. Двете екипи силно ја посакуваа победата, во неколку наврати имаше и инциденти на теренот.

Двете екипи имаа свои шанса, а само Барселона искористи една од нив. Во 27. минута Рафиња постигна спектакуларен гол од далечина, погодок кој значеше победа.

Својот прв меч за Барселона го одигра Левандовски, тој играше во првото полувреме, но ќе почека на некој друг меч за својот деби гол.

Во составот на Реал Мадрид видливо беше отсуството на Карим Бензема кој не беше подготвен за овој натпревар.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе