Примера

Барселона со пресврт дојде до многу важна победа против Валенсија (ВИДЕО)

Барселона со 3-2 победи на гостувањето кај Валенсија и освои три исклучително важни бодови во борбата за титулата. 

На натпреварот беа постигнати пет голови, а во првиот дел мрежите мируваа.
 
Резултатот беше отворен во 50. минута кога Габриел Паулиста погоди по една лоша поставеност на одбраната на Барселона.
 
Во 57. минута Меси промаши пенал, но во продолжение од акцијата топката некако повторно стигна до Аргентинецот кој ја протна во мрежата за 1-1.
 
Шест минути подоцна Гризман погоди за комплетен пресврт и водство на Барселона од 2-1.
 
Во 69. минута Меси постигна убав гол од слободен удар за водство на Барселона од 3-1.
 
На седум минути до крајот Солер постигна гол за 2-3 и возбудлив финиш на мечот, но Барселона го сочува водството и дојде до победата.
 
Во следното коло Барселона го пречекува Атлетико Мадрид а Реал Мадрид е домаќин на Севиља. Тоа се четирите екипи кои се борат за титулата.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе