Примера

Барселона со гол во 90. минута го победи Ваљадолид (ВИДЕО)

Малку фалеше Барселона да киксне против Ваљадолид, каталонскиот гигант победи со погодок дури во 90. минута. 

Барселона беше огромен фаворит против Ваљадолид, но победи само со 1-0.
 
Во 79. минута Плано доби црвен картон, Ваљадолид остана со фудбалер помалку, по што Барса со играч повеќе го зголеми притисокот.
 
Тоа резултираше со гол на Дембеле кој најдобро се снајде во 90. минута и погоди за победа на Барса од 1-0.
 
Со оваа победа Барселона дојде на само бод до Атлетико Мадрид.
 
Во следното коло тие му гостуваат на Реал Мадрид од кој имаат два бода повеќе.
 

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе