Бразилецот бара 3,5 милиони евра

Барселона сака да го врати Нејмар, а тој и пушти нова тужба

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Нејмар доставил нова тужба до Барселона, Бразилецот бара 3,5 милиони евра на име на неисплатена плата, бонус и камата.

Нејмар изминатово лето силно се поврзуваше со трансфер во Барселона, Лео Меси и останатите ѕвезди инсистираат на негов ангажман додека пак дел од раководството беше резервирано поради начинот на кој тој замина од Камп Ноу.

На луѓето кои беа против оваа зделка сигурно нема да им се допаднат последните стории, Ел Мундо обави дека Бразилецот доставил нова тужба до Барселона. Тој бара 3,5 милиони евра на име на неисплатена плата, бонус и камата.

Весникот додава дека Нејмар го обвинил клубот на чело со Жозеп Мариа Бартомеу дека не се однесувалe добронамерно и се одмаздувалe поради трансферот во Париз.

Нејмар и Барселона веќе се инволвирани во еден процес, напаѓачот на суд си го бара бонусот кој му следувал за потписот на новиот договор и бара сума од преку 30 милиони евра.

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе