Сега е и официјално

Барселона потврди, Куман е новиот тренер

Тоа што беше најавено, сега и официјално е потврдено од клубот, Роналд Куман е новиот тренер на Барселона, тој потпиша двегодишен договор со каталонскиот гигант. 

Барселона потврди дека Роналд Куман е наследникот на Кике Сетиен, Холанѓанецот ја доби тешката задача да ја врати моќта на Каталонците.
 
„ФК Барселона и Роналд Куман се договорија за Холанѓанецот да биде тренер на првиот тим до 30 јуни 2022 година“, стои во соопштението.
 
Денеска на Камп Ноу во 18 часот ќе се случи и неговата презентација.
 
Роналд Куман кој шест години беше фудбалер на Барселона, се откажа од функцијата селектор на холандската репрезентација за да ги го оствари сонот и да седне на клупата на славниот шпански клуб.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе