Барселона

Барселона потврди, Дембеле останува до 2024 година (ВИДЕО)

Барселона и Усман Дембеле си подадоа рака за соработка и за следните две години, до 30 јуни 2024 година. 

Барселона соопшти дека постигнале согласност со Дембеле за нов договор.
 
„ФК Барселона и фудбалерот Усман Дембеле се договорија за соработка до 30 јуни 2024 година“, стои во соопштението на клубот.
 
Погледнете како Дембеле го најави новиот договор:

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе