Барселона

Барселона му должи 42 милиони евра на Ливерпул за трансферот на Кутињо

Барселона се бори со долговите создадени од минатото, а според каталонското радио СЕР, тие се уште должат пари за трансфери од минатото. 

Најголем пример за тоа е Кутињо, Барселона му должи на Ливерпул уште 42 милони евра од вкупно 160 милиони евра колку што беше договорен овој трансфер во јануари 2018 година.
 
Вкупниот долг кој Барселона го има кон други клубови за веќе направени трансфери е 115 милиони евра.
 
Добрата вест е што ги имаат исплатено трансферите на Дембеле и Гризман, тоа се другите два мега зделки кои ги реализираа во изминатите години.
 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе