Примера

Барселона лесно се справи со Хетафе и освои три важни бода (ВИДЕО)

Барселона со 5-2 го победи Хетафе и ја продолжи трката по шампионската титула во Шпанија. 

Барса ја оправда улогата на фаворит против Хетафе и дојде до трите бода со пет гола во мрежата на противникот.
 
Меси беше двоен стрелец, по еден погодок постигнаа Араухо и Гризман, а еден беше автогол на Чакла.
 
Барселона е на третото место со пет бода помалку од Атлетико Мадрид и два од Реал Мадрид, но каталонскиот тим има и натпревар помалку.

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе

Во Македонија моментално има стотици активни стечајни постапки, некои од нив се водат повеќе од 10, па дури 20 години.

повеќе