Примера

Барселона лесно се справи со Хетафе и освои три важни бода (ВИДЕО)

Барселона со 5-2 го победи Хетафе и ја продолжи трката по шампионската титула во Шпанија. 

Барса ја оправда улогата на фаворит против Хетафе и дојде до трите бода со пет гола во мрежата на противникот.
 
Меси беше двоен стрелец, по еден погодок постигнаа Араухо и Гризман, а еден беше автогол на Чакла.
 
Барселона е на третото место со пет бода помалку од Атлетико Мадрид и два од Реал Мадрид, но каталонскиот тим има и натпревар помалку.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе