Барселона

Барселона има фудбалер позитивен на ковид-19

Барселона соопшти дека има играч кој е позитивен на ковид-19, но тој не е еден од оние кои патуваат во Лисабон на дуелот од Лигата на шампионите против Баерн Минхен. 

Барселона соопшти дека има фудбалер позитивен на коронавирус но не го откри неговиот идентитет.
 
„Имаме еден позитивен случај во група од девет фудбалери кои денеска ги почнуваат подготовките за идната сезона. Фудбалерот нема симптоми е и во добра состојба, тој е во домашна самоизолација. Тој не бил во контакт со играчите кои патуваат во Лисабон на мечот од Лигата на шампионите“, стои во дел од соопштението на Барселона.
 
Девете фудбалери кои ги почнуваат подготовките за следната сезона се: Тринкао, Педри, Матеус Фернандес, Муса Ваге, Жан Клер Тодибо, Карлес Алења, Рафиња, Хуан Миранда и Ориол Бускетс. Па позитвниот е еден од нив.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе