Барселона

Барселона и Вулвс се договорија, Адама Траоре се враќа на Камп Ноу

Барселона и Вулверхемптон постигнаа договор за позајмица на Адама Траоре со можност целосно да биде откупен по крајот на сезоната. 

Адама Траоре утре би требало да го комплетира трансферот во Барселона откако двата клуба постигнаа договор.
 
Тој до крајот на сезоната ќе игра на позајмица, а неговата плата во целост ќе ја покрива Барселона.
 
Каталонците имаат опција во јуни за сума од 30 милиони евра плус бонуси комплетно да го откупат.
 
Ова ќе биде враќање на Адама Траоре во Барселона, тој потекнува од Ла Масија, дури девет години беше член на младинскиот погон од каде во 2013 прво се префрли во Барселона Б, а имаше и настап за сениорскиот тим на Каталонците.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе