Бразилецот останува во Премиерлигата

Барселона и Астон Вила го договориле трансферот на Кутињо

Барселона и Астон Вила го договориле трансферот на Филипе Кутињо, наскоро и официјално ќе биде соопштен. 

Според Фабрицио Романо, Барселона и Астон Вила го договориле трансферот на Кутињо.
 
Договорот е комплетиран и наскоро ќе биде и официјално соопштен. Кутињо ќе направи перманентен трансфер во Барселона.
 
Барселона за овој трансфер од Астон Вила ќе добие околу 20 милиони евра, но ќе ослободи и значителни трошоци кои за плата му ги даваа на Бразилецот.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе