Ле Парисиен тврди

Барселона ги почна преговорите со ПСЖ за Нејмар, првата понуда им е одбиена

Претседателот на Барселона, Хозеп Марија Бартомеу го направил првиот контакт со ПСЖ, тврди францускиот весник Ле Парисиен.

Барселона го остварила првиот контакт со ПСЖ за можен ангажман на ПСЖ, но одговорот бил негативен.
 
Сепак тоа било само прва понуда, опипување на пулсот на спротивната страна. Се очекува дека Барселона многу брзо ќе се врати со нова понуда.
 
ПСЖ плати 222 милиони евра откупна клаузула за да го донесе Нејмар од Барселона и нема намера лесно да се откаже од неговите услуги.
 
Барселона ќе достави понуда во која ќе биде вклучен и Филипе Кутињо, Каталонците се надеваат дека тоа може да го примаме ПСЖ.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе