Лига на шампиони

Барселона без неколку клучни играчи патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа

Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч. 

Барселона без неколку клучни шанси патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа
 
Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч.
 
Барселона го обезбеди првото место во групата, па си дозволи на патувањето за Милано да изостави неколку клучни фудбалер, пред се најдобриот, Лионел Меси.
 
Покрај Меси во составот ќе ги нема ниту Пике, Бускетс и Серхи Роберто.
 
Валверде сака да ги одмори овие неколку фудбалери, а со тоа ќе му ги зголеми шансите на Интер да дојде до неопходната победа за пласман во осминафиналето.

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе

Сега младите сакаат што е можно побрзо да ја напуштат својата земја. Тие веќе не се чувствуваат застапени и го изгубија чувството на припадност.

повеќе