Лига на шампиони

Барселона без неколку клучни играчи патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа

Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч. 

Барселона без неколку клучни шанси патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа
 
Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч.
 
Барселона го обезбеди првото место во групата, па си дозволи на патувањето за Милано да изостави неколку клучни фудбалер, пред се најдобриот, Лионел Меси.
 
Покрај Меси во составот ќе ги нема ниту Пике, Бускетс и Серхи Роберто.
 
Валверде сака да ги одмори овие неколку фудбалери, а со тоа ќе му ги зголеми шансите на Интер да дојде до неопходната победа за пласман во осминафиналето.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе