Лига на шампиони

Барселона без неколку клучни играчи патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа

Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч. 

Барселона без неколку клучни шанси патува во Милано и ги зголемува шансите на Интер за победа
 
Интер ако ја победи Барселона во последното коло од Лигата на шампионите ќе се пласира во осминафиналето, а шансите за тоа му се зголемуваат кога ќе се види составот на каталонците за тој меч.
 
Барселона го обезбеди првото место во групата, па си дозволи на патувањето за Милано да изостави неколку клучни фудбалер, пред се најдобриот, Лионел Меси.
 
Покрај Меси во составот ќе ги нема ниту Пике, Бускетс и Серхи Роберто.
 
Валверде сака да ги одмори овие неколку фудбалери, а со тоа ќе му ги зголеми шансите на Интер да дојде до неопходната победа за пласман во осминафиналето.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе