„Каталонците“ сега имаа само еден начин за ангажман на Бразилецот

Барса се подготвуваше за промоција на Нејмар, но ПСЖ им ја одби и последната понуда

ПСЖ продолжува да игра цврсто, од Франција пристигнува информација дека „светците" ја одбиле и последната понуда на Барселона за Нејмар составена од 150 милиони, плус трансфер на Ракитиќ и позајмица на Осман Дембеле.

„Каталонците“ беа оптимисти по состанокот кој во вторникот се одржа во Париз, директорот на Барса изјави дека имало значаен напредок во преговорите а медиумите шпекулираа дека веќе се прават планови за промоција на Нејмар како ново засилување.

Сепак, ПСЖ продолжува да игра цврсто, Радио Монте Карло пренесе дека е одбиена и последната понуда.

„Светците“ кажале не на 150 милиони евра (сума која треба да се плати на рати), плус трансфер на Иван Ракитиќ и позајмица на Осман Дембеле.

Извештајот вели дека ПСЖ се решил на еден ваков чекор бидејќи нема доволно време да се договори со двајцата играчи (преодниот рок завршува на 2. септември) со оглед на тоа дека ниту Ракитиќ, ниту Дембеле не се нешто посебно заинтересирани за преселба на „Паркот на Принцовите“.

РМЦ објаснува дека единствен начин за Барселона сега да го ангажира Нејмар е да плати 220 милиони евра.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе