Примера

Барса никако да му даде гол на Димитриевски, Македонецот повторно ги фрустрираше „каталонците“ (ВИДЕО)

Столе Димитриевски на трет меч во низа ја сочува мрежата против Барселона и помогна Рајо да стигне до 0-0 и бод на гостувањето на Камп Ноу.

Избраниците на Чави делуваа разиграно на подготовките, но Столе Димитриевски уште еднаш ги фрустрираше „каталонците“.

Откако на претходните два натпревари помеѓу Рајо и Барселона не прими гол, Македонецот и вечерва не дозволи неговата мрежа да биде затресена.

А и кога голманот беше совладан, дефанзивците расчитуваа, па Барса мораше да се помири со бод. Домаќините на крајот можеа да останат и со празни раце, но Тер Штеген фантастично реагираше, а потоа и голот на Фалкао беше поништен поради офасајд.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе