Примера

Барса никако да му даде гол на Димитриевски, Македонецот повторно ги фрустрираше „каталонците“ (ВИДЕО)

Столе Димитриевски на трет меч во низа ја сочува мрежата против Барселона и помогна Рајо да стигне до 0-0 и бод на гостувањето на Камп Ноу.

Избраниците на Чави делуваа разиграно на подготовките, но Столе Димитриевски уште еднаш ги фрустрираше „каталонците“.

Откако на претходните два натпревари помеѓу Рајо и Барселона не прими гол, Македонецот и вечерва не дозволи неговата мрежа да биде затресена.

А и кога голманот беше совладан, дефанзивците расчитуваа, па Барса мораше да се помири со бод. Домаќините на крајот можеа да останат и со празни раце, но Тер Штеген фантастично реагираше, а потоа и голот на Фалкао беше поништен поради офасајд.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе