Куп на Шпанија

Барса нема мир од Леванте, нова победа за тимот на Барди (ВИДЕО)

Леванте без Енис Барди во составот со 2-1 ја победи Барселона во првиот осминафинален натпревар од Купот на Шпанија.

Леванте кој минатата сезона не и даде на Барселона да стане шампион без пораз, денеска повторно се радуваше на победа над каталонскиот тим.
 
Барселона со солиден состав допатува во Валенсија иако недостасуваа дел од главните играчи, меѓу кои и најдобриот, Лео Меси. Леванте беше без Енис Барди кој не беше ниту на клупата на овој меч.
 
Домаќините тргнаа фуриозно, уште во четвртата минута преку Кабако дојдоа во водство од 1-0, а веќе во 18. минута беше 2-0 откако детето на Реал, Мајорал го зголеми резултатот.
 
Барселона во финишот од мечот преку Кутињо од пенал во 85. минута успеа да го намали резултатот на 2-1. Погодок кој може да биде пресуден во реваншот за пласман на Каталонците во следната рунда.
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе