Не му се пишува добро

Барса може да го казни Дембеле и со милион евра за новата глупост

Доколку се потврди дека фудбалерот ја криел својата потенцијална повреда и не се појавил веднаш на медицински тестови, тоа се смета за многу сериозен прекршок.

Осман Дембеле може да добие казна доколку Барса открие дека тој ја криел неговата повреда од медицинскиот тим минатиот викенд и не отишол на тестови следниот ден. Наместо да го направи тоа, фудбалерот сакал да помине неколку дена со својата фамилија.
 
Ваквата негова постапка се смета за многу сериозен прекршок според сите клупски правила, но и правилата на Шпанската фудбалска федерација.
 
Казната може да биде различна, но е голема. 
 
Дембеле може да добие суспензија од 11 до 30 дена кои нема да му бидат платени. Минималната парична казна е 360.000 евра, но може да достигне и до еден милион евра.
 
 
 

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе