Постигнат е договор со Лион

Барса ќе му ја исполни желбата на Куман, Депај до крајот на неделава пристигнува на Камп Ноу

Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, Холанѓанецот ќе се пресели на Камп Ноу во трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

До крајот на неделата, Мемфис Депај ќе стане ново засилување за Роналд Куман, ова го пренесе холандскиот весник „Де Телеграф“. Барселона и Лион постигнале договор за трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Лаутаро Мартинез беше прва желба на „каталонците“ но коронавирус кризата и огромната дупка во буџетот ја направи оваа зделка невозможна. Интер за услугите на Аргентинецот бара 90+ милиони евра, сума која Барса не може ниту пак сака да ја плати.

Па Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, играч кој Роналд Куман добро го познава и го побара како засилување откако седна на тренерското столче на Камп Ноу.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе