Постигнат е договор со Лион

Барса ќе му ја исполни желбата на Куман, Депај до крајот на неделава пристигнува на Камп Ноу

Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, Холанѓанецот ќе се пресели на Камп Ноу во трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

До крајот на неделата, Мемфис Депај ќе стане ново засилување за Роналд Куман, ова го пренесе холандскиот весник „Де Телеграф“. Барселона и Лион постигнале договор за трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Лаутаро Мартинез беше прва желба на „каталонците“ но коронавирус кризата и огромната дупка во буџетот ја направи оваа зделка невозможна. Интер за услугите на Аргентинецот бара 90+ милиони евра, сума која Барса не може ниту пак сака да ја плати.

Па Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, играч кој Роналд Куман добро го познава и го побара како засилување откако седна на тренерското столче на Камп Ноу.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе