Клубот ги соопшти деталите од договорот

Барса го потврди заминувањето на Артур, сумата ги надмина сите очекувања

Барселона соопшти дека постигнала договор со Јувентус за трансферот на Артур Мело, тој ќе се пресели во Италија по крајот на сезоната. 

Некои шпекулации велеа дека Артур во Барселона ќе оди за 60 милиони евра, други за 70 милиони евра, но ни едните, ни другите не беа во право. Сумата е дури 82 милиони евра, 72 милиони плус десет во бонуси.
 
„ФК Барселона и Јувентус постигнаа договор за трансфер на фудбалерот Артур Мело. Италијанскиот клуб ќе плати 72 милиони евра, плус 10 милиони евра. Играчот ќе остане во Барселона до крајот на официјалните натпреварувања од оваа сезона“, стои во соопштението на Барселона.
 
Наскоро треба да биде потврден и трансферот на Пјаниќ. Се верува дека Барса и Јуве ги билдаат цените на двајцата фудбалери и за придобивки во финансискиот фер плеј.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе