Пристигна официјална потврда

Барса го потврди трансферот на Левандовски, агентот откри како ја договориле зделката

Барселона потврди дека начелно е договорен трансфер на Роберт Левандовски, Полјакот сега треба да ги помине редовните лекарски прегледи и да стави потпис на договорот.

Пристигна официјална потврда, Барселона попладнево соопшти дека начелно е постигнат договор за трансфер на Роберт Левандовски.

Напаѓачот сега треба да ги помине редовните лекарски прегледи и да стави потпис на договорот.

Агентот Пини Захави откри како паднал дил: „Алемани, Салихамиџиќ и јас синоќа цел ден бевме на телефон, разговаравме до полноќ и најдовме договор кој им одговара на сите страни, сите се победници“.

„Сакам да му се заблагодарам на Баерн како клуб и на Кан и Салихамиџиќ за тоа што на крајот разбраа дека сонот на Роберт е нов предизвик и преселба во друг клуб“.

„Роберт го доби тоа што го сакаше, нов предизвик по долги години и одлични сезони во Минхен. Баерн ќе добие добра финансиска компензација“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе