Французинот ги одработува последните месеци

Барса го понудила Дембеле на два клуба од Премиерлигата, агентот продолжува да се инаети

Според пишувањата на Спорт, Осман Дембеле е понуден на Манчестер јунајтед и Њукасл, за трансфер потребни се 20 милиони евра, но агентот на играчот се инаети и преферира преселбата во Премиерлигата да се случи по крајот на сезоната.

Осман Дембеле ги одработува последните месеци од договорот и нема намера да ја продолжи соработката со Барселона. Се говори дека „каталонците“ му дале 48 часа да се изјасни, но јасно е дека тој нема иднина на Камп Ноу.

Според пишувањата на Спорт, Барселона го понудила Осман Дембеле на Манчестер јунајтед и Њукасл. Цената е 20 милиони евра, само мал дел од сумата која беше платена за неговите услуги (105 милиони евра, плус додатни 40 милиони во бонуси).

Но како што пренесува СЕР Каталонија, агентот на напаѓачот, Муса Сисоко се инаети и порачал дека Осман Дембеле ќе продолжи во Барса до 30. јуни, без разлика дали ќе стави потпис на нов договор или не.

Агентот верува дека Барса е во подредена ситуација, тие ги контролираат случувањата и преферираат евентуалната преселба во Премиерлигата да се случи по крајот на сезоната.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе