Дали Премиерлигата е неговата следна дестинација?

Барди станува атрактивен за премиерлигашите, уште еден клуб од Англија загриза за него

Со одличните паритии за Леванте, Барди го навлече вниманието на себе па сега е трансфер желба на неколку клубови, последен во трката се приклучува Фулам. 

Новиот премиерлигаш, Фулам го посакува Барди во својот тим, тие веќе испратиле понуда од 11 милиони фунти.
 
Најверојатно оваа понуда веднаш ќе биде одбиена од Леванте, бидејќи нивниот став е дека нема да прифатат сума помала од 25 милиони евра.
 
Претходно се шпекулираше дека Арсенал е заинтересиран за Барди и е подготвен да понуди околу 20 милиони евра.
 
Леванте од продажбата на Барди секако ќе направи профит бидејќи го купи од Ујпешт за само 1,5 милиони евра. Тој во договорот со шпанскиот клуб има откупна клаузула од 50 милиони евра.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе