„Бомба“ на нашиот фудбалер

Барди со прекрасен гол од далечина му донесе победа на Леванте во 90. минута (ВИДЕО)

Енис Барди е херојот на Леванте на денешниот меч против Гранада, македонскиот репрезентативец со гол во 90. минута му донесе победа од 2-1 на својот тим. 

Леванте со три бода се враќа од гостувањето кај Гранада благодарение на прекрасен гол на Енис Барди.
 
Нашиот фудбалер со силен шут надвор од шеснаесетникот во 90. минута постигна гол за победа на својот тим. 
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе